لوئیز فیروز در گذشت

 

"لوئیز فیروز" کارشناس و اسبدار آمریکایی‌تبار که بیش از سه دهه در روستای "قره‌تپه شیخ" از توابع بخش مرکزی شهرستان کلاله به پرورش اسب اشتغال داشت، فوت کرد.

این خانم شب گذشته در سن ‪ ۷۵‬سالگی بر اثر عارضه داخلی، در یکی از بیمارستان‌های شهرستان گنبدکاووس فوت کرد.

وی از کارشناسان معروف اسب به شمار می‌رفت، که در سال ‪ ۱۳۵۲‬وارد ایران شد و با راه‌اندازی تاسیسات پرورش اسب و زراعت، برای پرورش، اصلاح و بهبود نژاد اسب اصیل ایرانی در مناطق مختلف گلستان تلاش کرد.

"عبدلجلیل غیادی" از پرورش‌دهندگان اسب در استان‌های خراسان شمالی و گلستان پیرامون آخرین برنامه لوئیز فیروز به خبرنگار ایرناگفت: لوئیز فیروز با همکاری سایر دست اندرکاران پرورش اسب منطقه در تدارک برپایی جشنواره اسب روز پنجشنبه ‪ ۹‬خرداد ماه سال جاری در روستای قره تپه شیخ کلاله بود.

لوئیز فیروز علاوه بر پرورش اسب، چندین سال گذشته به جذب توریست برای منطقه مشغول بود و در این مدت توریست‌های خارجی زیادی به این منطقه سفر کرده بودند و در شهرستان کلاله طبیعت‌گردی و اسب سواری می‌کردند.

جنازه مرحوم لوئیز فیروز، بانوی اسب ایران، روز چهارشنبه 8 خرداد، ساعت 16:00 ، در کلاله، روستای قره تپه شیخ، مزرعه شخصی مرحوم لوئیز فیروز به خاک سپرده می شود.
مراسم یادبود و بزرگداشت مرحوم خانم لوئیز فیروز صبح روز پنج شنبه 9 خرداد در مزرعه شخصی ایشان برگزار می شود و برنامه حراجی اسب نیز در عصر پنج شنبه برگزار خواهد شد.
قابل ذکر است که دیروز(دوشنبه)، از مزرعه و منزل شخصی مرحوم لوئیز فیروز سرقت شده بود که پلیس هم کنون پیگیر آن می باشد.
روحش شاد و یادش گرامی باد.